„Z nami zaplanuj swoją przyszłość…“
STRONA GŁÓWNA SZKOŁA KALENDARZ IMPREZ WYDARZENIA GALERIA ZDJĘĆ
Najlepsi z najlepszych Samorząd Uczniowski UCZEŃ Bezpieczny internet Plan lekcji Z kim współpracujemy? Projekty klas drugich W SZKOLE Pedagog / Psycholog Pogaduchy z gimpla Egzamin gimnazjalny Doradca zawodowy Pielęgniarka Zajęcia dodatkowe Projekty Nasze sukcesy Sport w szkole Rekrutacja 2017/2018 Filmoteka Archiwum Świetlica / Biblioteka eTwinning Podręczniki 2016/2017 Konsultacje/wywiadówki RODZIC Pedagogizacja Wychowawcy klas Rada Rodziców Kalendarz 2016/2017 NAUCZYCIEL MEN CKE OKE Jaworzno Awans zawodowy
SZKOŁA - lekcje

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12.45 - 13.30

7. 13.40 - 14.25

8. 14.30 - 15.15

SZKOŁA-KONTAKT

gimnazjum@pszow.pl

Tel 32 455 78 22

Wymiana pol-niem 2014
Zajęcia unijne Bajki Obywatelskie STATYSTYKI Licznik odwiedzin TELEFONY ALARMOWE

999 - Pogotowie ratunkowe

998 - Straż pożarna

997 - Policja

112 - Ogólnoeuropejski telefon alarmowy


więcej >>>

NASZA
FILMOTEKA
Archiwum szkolnych wydarzeń - 2014/2015

W dniach 23-25.03.2015 odbyły się szkolne rekolekcje wielkopostne, które prowadził O. Euzebiusz z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego „Trzej Towarzysze” z Chorzowa. Tematem wiodącym w tym roku był „Mój obraz Boga”. W czasie trwania rekolekcji zbieraliśmy puzzle rozbitego obrazu Pana Boga, poznawaliśmy św. Franciszka z Asyżu-  katolika bez spiny oraz doświadczaliśmy wspólnoty.

30.03.2015 Rekolekcje wielkopostne

Śladem naszych łyżwiarzy i tenisistów poszli także badmintoniści. W rozegranych 24 i 25 marca zawodach powiatowych obie nasze reprezentacje (dziewczyny i chłopcy) awansowały do zawodów rejonowych, które już po świętach rozegrane zostaną w Jastrzębiu Zdroju. Zajrzyj na sportową stronę a dowiesz się więcej m.in. o lokatach jakie zajęli nasi reprezentanci.

25.03.2015

W żorskim klubie Wisus, 25 i 26 marca odbyły się eliminacje XIII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Zbigniewa Herberta, który odbywa się pod honorowym patronatem żony poety, Katarzyny Herbert.


Czytaj więcej…

27.03.2015 Troje naszych uczniów w finale wojewódzkiego konkursu recytatorskiego

W piątek 27 lutego w Gimnazjum w Lubomi odbyły się powiatowe zawody tenisa stołowego chłopców. Zgodnie z oczekiwaniami nasi reprezentanci zajęli drużynowo pierwsze miejsce gwarantujące udział w zawodach rejonowych (w klasyfikacji indywidualnej zajęli pierwsze trzy miejsca!). 9 marca br. Szkoła Podstawowa nr1 w Pszowie była organizatorem zawodów rejonowych gdzie nasi reprezentanci potwierdzili wysoki poziom pewnie wygrywając zawody z kompletem punktów! Dołączyli więc do łyżwiarzy i również wystąpią w zawodach wojewódzkich.

09.03.2015 Tenisiści stołowi również w finale wojewódzkim!

20 lutego w radlińskim MOK-u odbyły się obchody Dnia Śląskiej Godki. Przybyli widzowie mieli okazję posłuchać lokalnych chórów oraz zobaczyć trzy krótkie formy teatralne. W dwóch z nich: „Szczidze” i „Karlusie niy z tyj ziymi” wystąpili uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum. Ich gra spodobała się licznie zgromadzonej widowni, która z entuzjazmem przyjęła to, że młode pokolenie kultywuje tradycje naszej Małej Ojczyzny i z wielką swobodą posługuje się gwarą śląską.

20.02.2015
08.12.2014

Fundacja „Wspólnota Dobrej Woli”, już po raz dziewiętnasty, organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.  To już tradycja, że  każdego roku nasi uczniowie włączają się w kwestowanie na cmentarzu w Pszowie i w Krzyżkowicach. W czasie zbiórki cały powiat zebrał kwotę ponad 61 tyś.
Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci, które w tym ośrodku są leczone.


Bardzo dziękujemy naszym 35 WOLONTARIUSZOM za aktywne uczestniczenie w zbiórce tych pieniędzy.

15.11.2014

Marysia Banout, uczennica z klasy Ia naszego gimnazjum, została członkiem dziecięcego jury 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Nie było to jednak proste zadanie i dlatego tym bardziej cieszymy się z jej sukcesu.


Czytaj więcej…

29.11.2014 Marysia jurorem festiwalu filmowego w Poznaniu!

Jak co roku uczniowie klas pierwszych spotkali się na sali gimnastycznej, aby wziąć udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków, które mają na celu promowanie nauki języków obcych oraz uczczenie europejskiej różnorodności językowej.

Czytaj więcej...

13.10.2014 Europejski Dzień Języków Obcych

14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji grupa uczniów uczestnicząca w unijnych zajęciach teatralnych pod opieką pani Hanny Krzykały przygotowała zabawną akademię. Wiadomości prosto z pokoju nauczycielskiego w humorystyczny sposób ukazały pracę naszych pedagogów. Nie zabrakło porad zdrowotnych i modowych. Przedstawione zostały także nowatorskie rozwiązania i przedmioty, które ułatwią życie i pracę każdemu nauczycielowi. Po występie zaprezentował się również zespół wokalny. Próby i przygotowania opłaciły się, gdyż aktorzy i wokaliści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po występie głos zabrała pani Dyrektor, a później przewodniczący samorządu szkolnego, który w imieniu wszystkich uczniów złożył Radzie Pedagogicznej serdeczne życzenia, podziękował i przeprosił za to, że czasem uczniowie nie zachowują się tak jak należy. Przedstawiciele klas zadbali o to, by każdy z nauczycieli otrzymał jakiś upominek. Był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, więc gdy akademia dobiegła końca, udaliśmy się do domów.

14.10.2014

W piątek 10 października 2014r., jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Pierwszoklasisty. Uczniowie klas I wraz z wychowawcami rywalizowali na sali gimnastycznej w różnych konkurencjach. Klasy prezentowały swoje różne talenty, rysowały portret swojego wychowawcy, tworzyły mumię. Uczniowie odpowiadali też na kilka pytań z życia gimnazjum. W kolejnym punkcie programu zostali poddani rywalizacji wychowawcy, którzy świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na bardzo podchwytliwe pytania. Wszystkie klasy, jak również ich wychowawcy, wykazali się kreatywnością, poczuciem humoru i dużym zaangażowaniem.
Na zakończenie Pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie, a przewodniczący klas wypili symboliczny puchar soku ze świeżo wyciśniętej cytryny (oczywiście z uśmiechem).
Uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności uczniowskiej naszego Gimnazjum, a każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców.

10.10.2014 Dzień Pierwszoklasisty

Grupa uczniów paszowskiego gimnazjum wyruszyła 13 lipca na podbój Francji w ramach Projektu Europejskiego „Erasmus”. Bladym świtem udaliśmy się na lotnisko im. Chopina w Warszawie, by stamtąd wylecieć samolotem linii lotniczych Air France do Paryża,a z Paryża do Nantes. Od razu po przylocie spotkaliśmy koordynatora projektu Damiena, który zawiózł nas do miejscowości St.-Philbert –de-Grand –Lieu, w której pod namiotami mieliśmy spędzić kolejne 11 dni.

Podczas obozu spędzaliśmy czas z nowymi kolegami z Francji i Słowacji. Integracja poszła nam bardzo sprawnie i w krótkim czasie wszyscy się polubili. Nie mogliśmy narzekać na nudę i brak zajęć. Byliśmy podzieleni na 3 grupy, które każdego dnia miały inne zajęcia. Jedni rozwijali swoje zdolności kulinarne, drudzy artystyczne, a inni mieli możliwość spędzania czasu na łonie natury. Głównym celem zajęć było przygotowanie leśnej ścieżki edukacyjnej przy wsparciu francuskiego artysty. W St.-Philbert –de-Grand –Lieu mieliśmy również możliwość poznania bliżej miasta oraz pójścia nad jezioro lub basen. Odbył się też pamiętny wyjazd na kajaki do pobliskiej miejscowości St.- Memu- le –Tenu. Cały dzień spędziliśmy nad Oceanem Atlantyckim w St.-Jean –de-Monts - była to najlepsza wycieczka zdaniem większości uczestników. Dwukrotnie pojechaliśmy też do Nantes, gdzie mogliśmy zrobić zakupy i zwiedzić to piękne miejsce. Dwa dni przed naszym powrotem odbyła się inauguracja projektu, połączona z wystawą prac malarskich przygotowanych przez nas na zajęciach oraz debatą na temat Europy. Gdy już podebatowaliśmy, było to, na co wszyscy ze zniecierpliwieniem czekali przez cały tydzień, czyli dyskoteka. Ciężko było nam wracać do Pszowa , gdyż zżyliśmy się z pozostałymi i polubiliśmy nasz nowy plan dnia. Mamy jednak nadzieję, że jeszcze będzie nam dane spotkać naszych francuskich i słowackich kolegów. Jedno jest pewne. Na pewno nie zapomnimy o wyjeździe i będziemy go wspominać z sentymentem. Dziękujemy naszym opiekunom z Polski, a także Francji i Słowacji za niezapomniane wakacje!

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę władz naszego miasta, które przyczyniły się do realizacji tego projektu.


Emilia Trzaskalik

03.09.2014 Gimnazjalna wymiana z Francją

Po dwumiesięcznym wakacyjnym lenistwie uczniowie naszego gimnazjum 1 września rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Uroczysta inauguracja odbyła się w sali gimnastycznej z udziałem grona pedagogicznego, uczniów klas pierwszych i przedstawicieli rodziców. Dla pierwszoklasistów wystąpili w krótkim programie artystycznym uczniowie starszych klas. Łącząc ruch sceniczny, słowo oraz fragmenty znanych utworów muzycznych w zabawny sposób zaprezentowali dzień z życia gimnazjalisty.

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor, która serdecznie powitała nowych uczniów i przedstawiła grono pedagogiczne. Ważne informacje przekazała także pani pedagog.

Podczas inauguracji roku szkolnego nie zabrakło również akcentów historycznych – uczniowie przypomnieli o 75 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

01.09.2014

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła rowerzystom, którzy wzięli udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym pod hasłem “Rowerem po zdrowie” jako impreza towarzysząca XV Dniom Promocji Zdrowia. Choć trasa rajdu nie była długa (ok 15km) to mniej wprawionym rowerzystom na niektórych odcinkach przysporzyła nieco problemów. Start wyznaczony został na rynku w Pszowie natomiast punktem docelowym było boisko w Krzyżkowicach. Cała trasa wiodła drogami oraz ścieżkami rowerowymi naszego miasta. Kolumnę 92 rowerzystów, w której jechali także nasi uczniowie z grupy turystyki rowerowej zabezpieczały samochody policji oraz straży pożarnej. Po pokonaniu trasy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe gadżety a dla lubiących rywalizację przygotowano kilka konkursów sprawnościowych: jazda prostolinijna, żółwia jazda, lotki, rowerowy tor przeszkód, rzut oponą do celu, w których trzech najlepszych otrzymało nagrody rzeczowe. Impreza udana - mamy nadzieję, że za rok znów zostanie zorganizowana.

28.09.2014 Rowerem po zdrowie

Czekaliśmy, czekaliśmy…i doczekaliśmy się. Już od czerwca przygotowywali się uczniowie i nauczyciele do rewizyty naszych kolegów z niemieckiej wyspy Juist. Byliśmy podekscytowani, ale też pełni obaw, jak spodoba się tu naszym gościom, czy wycieczki i program okażą się atrakcyjne i zajmujące.


Czytaj więcej…


Endlich ist es so weit! Der Besuch aus Juist ist angekommen. Zum Einen war die Freude riesig, zum Anderen die Sorge groß, denn wir wussten nicht, ob es ihnen bei uns gefällt und ob die Ausflüge, die wir geplant haben, für sie interessant sind ...

Weiter…

08.09.2014

Zespół muzyczno- wokalny  działający na terenie pszowskiego gimnazjum nagrał swoją pierwszą płytę. Płyta powstała w ramach projektu unijnego „Kuźnia umysłu i ciała”.  Na krążku znalazło się dwanaście utworów: 6 coverów znanych przebojów (np: We are the Word,  Sen o Victorii,  Dłoń , Muzyki moc) oraz 6 kolęd w układzie dwu a nawet czterogłosowym.  Piosenki opracowano w różnych aranżacjach...

Czytaj więcej...

22.09.2014 Dla chcącego nic trudnego

Jak co roku nasza szkoła włączyła się do akcji „Sprzątanie Świata – Polska” organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. W tym roku jej 21 finał: odbywał się pod hasłem „Turysto! Szanuj środowisko!”

19 września nasi drugoklasiści wraz z wychowawcami uzbrojeni w rękawiczki, miotły, worki ruszyli sprzątać tereny położone niedaleko gimnazjum. Różnorodność i ilość śmieci zebranych w ciągu zaledwie trzech godzin była imponująca. Kołpaki, lodówki czy znaki drogowe to przykład tylko nielicznych eksponatów z  pobliskich lasów uczniów poboczy. Akcja ta niewątpliwie zwraca uwagę na problem bezmyślnego śmiecenia i  tworzenia dzikich wysypisk, uzmysławia również młodzieży potrzebę zwalczania tego zjawiska. Uczestnicy akcji mieli emocjonalny stosunek do przyrody i poczucie odpowiedzialności za postępowanie wobec niej, co   przedłożyło  się na ich wielkie zaangażowanie podczas sprzątania .

19.09.2014

W organizowanych co roku rozgrywkach Gimnazjady nasza szkoła zawsze lokowała się w czołówce. Nie inaczej było w ubiegłym roku szkolnym. Po podsumowaniu zdobytych przez naszych reprezentantów punktów nasza szkoła znów znalazła się na podium. W rywalizacji 20 gimnazjów naszego powiatu z liczbą 313pkt zajęliśmy III miejsce! ustępując jedynie ZSS Radlin (414pkt) oraz Gimnazjum nr1 z Rydułtów (320pkt). To duże osiągnięcie, które mamy nadzieję zostanie powtórzone również i w tym roku szkolnym.

22.09.2014

W dniach 21 i 22 października uczniowie naszej szkoły, którzy uczestniczą w zajęciach z biologii i matematyki, w ramach projektu EFS " Kuźnia umysłu i ciała", wzięli udział w wyjeździe do Warszawy. Głównym punktem naszej wycieczki były zajęcia w Laboratoriach i Planetarium wCentrum Nauki Kopernik. Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy, by w małych zespołach poznać tajniki fizyki, chemii i biologii. W laboratorium z fizyki uczniowie mogli zapoznać się z laserem i tym jak w praktyczny sposób się go wykorzystuję. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał zdjęcia trójwymiarowe wybranego przedmiotu.
W laboratorium chemicznym nasi uczniowie dowiedzieli się co ma wspólnego zwykła bombka choinkowa z glukozą, czyli cukrem prostym oraz przyjrzeli się bliżej zagadnieniom związanym z właściwościami węglowodanów. Efektem warsztatów była samodzielnie wykonana bombka choinkowa. W laboratorium biologicznym animatorzy zabrali naszych uczniów w świat mikroskali. Uczniowie mięli jedyną okazję, by wybarwić i obejrzeć pod mikroskopem komórki, chromosomy, podział zarodków nicieni oraz własne włosy. natomiast w interaktywną podróż zabrali nas prezenterzy planetarium Niebo Kopernika. Dzięki technologii 3D poczuliśmy się jak prawdziwi poszukiwacze życia pozaziemskiego zanurzonego w kosmicznej rzeczywistości. Wyjazd był bardzo udany, ponieważ oprócz atrakcji turystycznych nasi uczniowie uzyskali nowe wiadomości watrakcyjnej formie.

24.10.2014
31.10.2014

Nie tak dawno cieszyliśmy się z nagrania płyty, a teraz mamy kolejny powód do radości. Przed kilkoma dniami  w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się Koncert laureatów VI Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej Sing Along.


Czytaj więcej…

01.12.2014 Udało się!

W dn. 5 grudnia 2014 r. nasze Gimnazjum odwiedził Św. Mikołaj wraz z aniołkami i diabełkami. Uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy i miał okazję poznać naszych uczniów bliżej. Były rozmowy i wspólne kolędowanie. Było wesoło, słodko i świątecznie!
Do zobaczenia za rok!

05.12.2014 Święty Mikołaj!

Dnia 7 listopada pszowscy gimnazjaliści podczas uroczystej akademii uczcili wszystkich, którzy oddali życie w walce o niepodległość naszej ojczyzny. Program artystyczny mający przystępną  i atrakcyjną dla młodego odbiorcy formę relacji reporterskiej stanowił cenną lekcję historii. Gimnazjaliści biorący udział w akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem p. M. Szymańskiej  przedstawili najważniejsze etapy trudnej drogi do niepodległości Polski i przypomnieli znaczenie symboli narodowych. Występ szkolnego chóru oraz solistek  -  Beaty Groborz i Natalii Pinior dodatkowo przyczynił się do stworzenia uroczystego nastroju towarzyszącemu obchodom tego ważnego święta.

11.11.2014 Święto Niepodległości w gimnazjum

12 grudnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów gimnazjum. Na zaproszenie gimnazjalistów odpowiedziały władze miasta, nauczyciele, rodzice oraz licznie zgromadzeni uczniowie naszej szkoły. W tym roku sięgnęliśmy do klasycznego repertuaru, przygotowując spektakl na motywach powieści Karola Dickensa „Opowieść wigilijna”.


Czytaj więcej…

18.12.2014 Pszowska opowieść wigilijna

Dnia 11.12.2014 odbył się w naszym gimnazjum szkolny etap XIV Wojewódzkiego Konkursu Biblijnego. W tym roku uczniowie zapoznali się z księgą Dziejów Apostolskich. Do konkursu przystąpiło 41 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Kinga Święcicka i Weronika Warzecha z klasy III D oraz Bogusław Mańka z klasy II D. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


11.12.2014 Konkurs Biblijny

W dniach od 8 grudnia do 19 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował „ GIMNAZJALNĄ SZLACHETNĄ PACZKĘ”. Zbieraliśmy produkty żywnościowe i słodycze dla rodzin uczniów z naszego gimnazjum. Wszyscy chętnie włączyli się w tę akcję i mogliśmy zrobić paczki dla kilku rodzin. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

20.01.2015

W czwartek 26 lutego nasi siatkarze walczyli w finale powiatu o jak najlepsze miejsce. I udało się! Po zaciętych meczach nasza reprezentacja zajęła III miejsce przegrywając rywalizację o drugą lokatę z zespołem z Rogów. Na czwartym miejscu uplasowała się reprezentacja ze Skrzyszowa, zwycięzcami finałowego turnieju zostali gospodarze - siatkarze ZSS Radlin.

26.02.2015 Podium siatkarzy w finale powiatu!

Po raz kolejny nasze łyżwiarki i łyżwiarze nie dali szans rywalom - pewnie awansowali z pierwszego miejsca do kolejnego etapu - finału wojewódzkiego, który pod koniec marca odbędzie się na lodowisku w Jastrzębiu Zdroju.

02.03.2015

II edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów odbyła się 4 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 3 Mistrzostwa Sportowego w Wodzisławiu Śląskim. W konkursie wzięło udział 70-ciu uczniów z 13-u szkół gimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Wyniki konkursu znajdziesz tutaj. (plik pdf)

09.03.2015

Szesnasta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Już taki jestem...” odbyła się 10 marca 2015r. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum nr 4 w Wodzisławiu Śląskim. Tym razem, dzięki gościnności pani dyrektor Ewy Wrożyny - Chałupskiej, miejsce spotkania było niezwykle urocze i sprzyjające recytacji. Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu wystąpili w pięknie oświetlonej, nastrojowej sali Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.


Czytaj więcej…

10.03.2015 „Już taki jestem…“

12 marca w naszym gimnazjum odbył się Miejski Konkurs Recytatorski. Do współzawodnictwa w pięknej recytacji zaprosiliśmy uczniów pszowskich szkół podstawowych. Uczestnicy zmagań prezentowali swoje umiejętności, deklamując fragmenty poezji oraz utworów prozatorskich. Ocenie podlegał dobór repertuaru, interpretacja tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs wygrała uczennica klasy IV SP nr 1 Agata Kędzia prezentująca utwór B. Stenki „Oj, Hela”. II miejsce zajęła Hanna Hawel, która wybrała fragment książki „Znowu kręcisz, Zuźka”. III miejsce wywalczyła Wiktoria Piechoczek z SP nr 2.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy będą reprezentować swoje szkoły w kolejnym etapie konkursu w Rydułtowach.

12.03.2015

W dniu 13 marca 2015r. nasze Gimnazjum odwiedziły klasy szóste z wszystkich szkół podstawowych naszego miasta.  W sali gimnastycznej przywitała wszystkich pani dyrektor Renata Woźniak, a następnie zaprezentowały się nasze gimnazjalne talenty. Żaneta
i Dominika ułożyły nawet piosenkę o naszym małym gimnazjalnym świecie.


Czytaj więcej…

14.03.2015

27 marca w klubie „Harcówka” w Rybniku odbył się X Międzypowiatowy Konkurs Poezji, Prozy i Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem było Gimnazjum nr 10 im. Jana Pawła II w Rybniku.Czytaj więcej…

28.03.2015

Tradycyjnie, 20 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole. Funkcję  Dyrektora szkoły pełnił przewodniczący SU, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem tego dnia. W rolę nauczycieli wcielili się  uczniowie klas II i III. Dla wszystkich dzień ten był wyjątkowy i ciekawy. W „pokoju nauczycielskim”, przygotowanym specjalnie na ten dzień, toczyły się burzliwe dyskusje na tematy szkolne. Dzień samorządności to również okazja do pokazania uczniom, jak trudna i ważna jest praca nauczyciela.

20.03.2015 Dzień Samorządności

16 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Ekologiczny 1 z 10. Obejmował on tematykę przyrodniczą - ekologia, biologia, ochrona środowiska, geografia. W konkursie brali udział przedstawiciele wszystkich klas gimnazjalnych. Miejsca na podium wywalczyli:

Klasy I: 1. Dominika Mokrzycka Ia, 2. Klaudia Adamczyk Id, 3. Szymon Skorupa Id

Klasy II: 1. Jakub Mroczek IId, 2. Mateusz Balawajder IIe, 3. Szymon Lipiński IIe

Klasy III: 1. Jacek Gęborys IIIc, 2. Jakub Lewandowski IIIb, 3. Radosław Jaroszczak IIIb

17.04.2015 Konkurs Ekologiczny

3 maja 1791 w historii Polski jest datą szczególną. To właśnie wtedy Sejm Wielki uchwalił słynną Konstytucję 3 maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po amerykańskiej) uchwaloną konstytucją.

Także i nasze pszowskie Gimnazjum starannie przygotowywało się do obchodów  święta.

Czytaj więcej…

04.05.2015 Witaj majowa jutrzenko…

Ogromnym sukcesem naszych reprezentantów zakończyły się wojewódzkie zawody tenisa stołowego chłopców szkół gimnazjalnych rozegranych w Rybniku - Radziejowie. Po pięciu latach od zdobycia srebrnego medalu w zawodach wojewódzkich w roku szkolnym 2009/2010 nasi tenisiści w składzie Marek Kowol, Kamil Borek oraz Mateusz Kempa (trenujący na co dzień w klubie MUKS Jedynka Pszów) wywalczyli w klasyfikacji drużynowej złote medale! gwarantujące im prawo startu w zawodach na szczeblu ogólnopolskim. W klasyfikacji indywidualnej Marek Kowol nie miał sobie równych - zajął I miejsce pieczętując tym samym sukces całej drużyny. Gratulujemy!!!

Tenisiści na medal… i to złoty! 06.05.2015
powiększ

7.05. 2015 r. nasza szkoła zorganizowała IV Międzyszkolny Konkurs Historyczny pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego Tadeusza Skatuły. Okazją była 70. rocznica zakończenia II wojny światowej. W konkursie wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn z całego powiatu. Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą dotyczącą II wojny, zwłaszcza dotyczącej naszego regionu. Drużyny rozwiązywały pisemny test , odpowiadały ustnie na pytania oraz przygotowały plakat pod hasłem” Nigdy więcej wojny”. Najlepszą okazała się drużyna z Gimnazjum Nr  1 w Rydułtowach, Robert Tkocz i Paweł Lisiecki, drugie miejsce zajęły uczennice Gimnazjum w Pszowie: Emilia Trzaskalik i Paulina Krawiec , trzecie miejsce ,uczniowie z Gimnazjum w Syryni, Szymon Korbiel, Paweł Herman. Nagrody ufundowali : Urząd Miasta w Pszowie i radna miasta Rydułtowy ,p. Małgorzata Skowronek oraz Starosta Powiatu Wodzisławskiego. Konkurs uatrakcyjnił występ zespołu wokalnego z naszego gimnazjum pod opieką p. Elwiry Banaś, który zaprezentował utwory patriotyczne. Mamy nadzieję , że w przyszłym roku  konkurs będzie cieszył się również dużym zainteresowaniem uczniów. Zapraszamy!


Konkurs historyczny 07.05.2015

W środę, 6 maja, odbył się w naszej szkole Turniej FIFA 2015 o tytuł Mistrza Szkoły. Startowało w nim 20 najlepszych e-piłkarzy spośród uczniów gimnazjum. Rozgrywki były naprawdę emocjonujące, a wszyscy uczestnicy prezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności. Ostatecznie najwyższe miejsca zajęli:

Rafał Konieczny (V miejsce), Mateusz Balawajder (IV miejsce), Daniel Skorupa (III miejsce), Szymon Brachman (II miejsce).

Bezkonkurencyjny okazał się Sebastian Gawlik, który w finałowych rozgrywkach wygrał wszystkie mecze, a tym samym uzyskał tytuł Mistrza Szkoły w FIFA 2015.

Całość turnieju przygotowali uczniowie zaangażowani w projekt „Wirtualne Światy – od e-sportu do YouTube”. Ich praca jednak jeszcze się nie zakończyła. Oprócz fotoreportażu, który znajduje się w dziale Galeria, już niedługo możecie spodziewać się nowej antyramy na jednym z korytarzy naszej szkoły, jak również zmontowanego filmu, w dziale Filmoteka na naszej stronie internetowej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom. Nagrody zostaną im wręczone podczas obchodów szkolnego Dnia Sportu.

06.05.2015 Turniej FIFA 15 w naszej szkole!

W miniony weekend 15–17.05 w Barcinie w województwie kujawsko-pomorskim zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski Szkół Gimnazjalnych w tenisie stołowym. Na turnieju tym nasza szkoła startowała jako mistrz województwa śląskiego a wynik uzyskany przez chłopaków tylko potwierdził ich wysokie umiejętności. Z zawodów wróciliśmy jako piąta drużyna w Polsce, jeden z naszych tenisistów Mateusz Kempa zdobył brązowy medal w grze deblowej a Kamil Borek i Marek Kowol to piąty debel mistrzostw!.18.05.2015 Mistrzostwa Polski z naszym udziałem!

W gimnazjum w Pszowie nie brakuje talentów matematycznych oraz dobrych warunków i atmosfery do ich rozwijania. Świadczy o tym liczna grupa uczniów biorących udział w różnorodnych konkursach. Zwłaszcza bieżący rok szkolny obfituje w osiągnięcia matematyczne naszych uczniów.


Czytaj więcej…

Sukcesy matematyczne naszych uczniów 19.05.2015

W czwartek, 14.05.2015 roku wybraliśmy się na wycieczkę szkolną w Karkonosze. W wyprawie tej wzięli udział uczniowie klasy 3a oraz 1c oraz nasi opiekunowie: p. Popardowska, p. Duda i p. Krzykała, która była organizatorką wycieczki. Towarzyszył nam również p. Wojtek, który był naszym przewodnikiem.


Czytaj więcej…

20.05.2015 Magia karkonoskich szlaków

28 maja w naszej szkole odbył się Dzień Nauk Ścisłych. Uczniowie klas trzecich brali udział w różnych konkursach i zdobywali nagrody oraz punkty do łącznej klasyfikacji podsumowującej DNŚ. W kategorii plakat najlepsza była klasa IIIb, najlepszy film z doświadczeniami nakręciła klasa IIIa. Najszybciej zbudowali dwudziestościan foremny uczniowie z klasy IIIe, a cząsteczkę chemiczną reprezentacja klasy IIIb. W kategorii wzór fizyczny zwyciężyła klasa IIIb. Po podsumowaniu wszystkich konkursów I miejsce zajęła klasa IIIb. A jak walczyli i bawili się nasi uczniowie, możecie zobaczyć na zdjęciach i filmie na naszej stronie internetowej.

28.05.2015 Dzień Nauk Ścisłych

Udało się! W tym roku pogoda dopisała nam jak nigdy. Cudowne, słoneczne przedpołudnie sprzyjało corocznemu festynowi szkolnemu, do którego mozolnie przygotowywali się uczniowie finalizujący swoje projekty edukacyjne oraz rodzice, aby zapewnić jak najlepszą organizację całej imprezy. Już na kilka dni wcześniej szkoła zakupiła lub otrzymała od sponsorów atrakcyjne fanty, a rodzice piekli wspaniałe ciasta. W sobotę rano impreza rozpoczęła się od spotkania w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor przywitała wszystkich uczniów i rodziców. Potem klasy pierwsze rozeszły się do sal, aby oglądać finały projektów uczniowskich. Zaproszeni rodzice i goście byli zaskoczeni poziomem przygotowania i różnorodnością tematyki projektów. Największą popularnością cieszył się jak zwykle konkurs „Mam Talent”, ale także koncert zespołu „DPSA”. W tym roku rockowego charakteru imprezie nadały również przejażdżki motocyklowe z „Hanysami”. Większość młodzieży wzięła udział w rozgrywkach sportowych w różnych konkurencjach, które odbywały się na boisku szkolnym (kręcenie hula-hop, skoki przez skakankę, strongman, rzuty ringo do celu, rozgrywki piłki nożnej, przeciąganie liny). Dziewczęta bardzo chętnie korzystały z zaimprowizowanego salonu fryzjerskiego, który gościnnie poprowadziły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Ukoronowaniem imprezy było losowanie nagród, w tym tabletów, pamięci przenośnych i innych gadżetów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znowu spotkamy się w takim pięknym dniu.

Serdecznie dziękujemy rodzicom, sponsorom, uczniom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Festynu.


Szkolny festyn 30.05.2015

Już po raz trzeci uczniowie pszowskiego gimnazjum zaprosili swoich rodziców na obchody Dnia Rodziny. Impreza z udziałem rodziców, nauczycieli i uczniów odbyła się 19 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Grupa gimnazjalistów pod kierunkiem pani Aleksandry Głomb przygotowała spektakl pt.:”Wokół rodzinnego stołu”, którego scenariusz oparty został na motywach powieści M. Musierowicz ”Opium w rosole”.


Czytaj więcej…

19.05.2015 Gimnazjalny Dzień Rodziny

Dzień Dziecka w Gimnazjum w Pszowie był obchodzony w niecodzienny sposób. Po chłodnym i deszczowym maju wreszcie zaświeciło słońce i wszyscy gimnazjaliści udali się na....piknik, na zielone skwery okalające szkołę. Klasy przygotowały koszyki piknikowe ze smakołykami, oczywiście królowała „zdrowa żywność ,bo takie było założenie. Uczniom nie brakowało pomysłów, były owoce, sałatki i szaszłyki owocowe, ciasteczka owsiane, pizze dietetyczne, soki, musy, domowe przetwory i t. p. Nie tylko konsumpcja była ważna w czasie pikniku, ale również zabawy i gry towarzyskie (uno, memo, dobble, karty, gry planszowe).  Przedstawiciele Grona Pedagogicznego dokonali oględzin pomysłów, bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIc.

01.06.2015 Szkolny piknik

Gra miejska „Zagraj ze mną w tolerancję” była akcją przeprowadzoną przez gimnazjalistów (uczniów klas drugich) w ramach realizacji obowiązkowego projektu edukacyjnego. Pomysł przeprowadzenia gry zrodził się na początku roku szkolnego, kiedy młodzież decydowała się, jakim tematem zajmą się w czasie swoich projektów. W trakcie roku jednak sama formuła, z początku prosta, rozrastała się i w końcu stała się wielką akcją społeczną skierowaną do wszystkich młodych ludzi z miasta Pszowa. Uczniowie postanowili, że chcą przeprowadzić rodzaj podchodów z zadaniami, a nauczyciele zaproponowali, aby przy okazji takiej akcji przyjrzeć się tym członkom społeczności, którzy mają odmienne od ogółu prawa i obowiązki z racji różnych czynników.

Czytaj więcej…

25.06.2015 Gra miejska „Zagraj ze mną w tolerancję“ Projekt i wykonanie:
mgr Zbigniew Sławacki
Copyright © 2012