Adrenalinowy obóz!

Park linowy, paintball, kula zorbing to tylko niektóre atrakcje jakie zostały przygotowane dla uczestników obozu zorganizowanego w ramach międzynarodowego projektu, w którym wzięła udział młodzież z partnerskiego miasta Horni Benesov oraz pszowskiego gimnazjum. Tym razem miejscem pobytu była mała miejscowość Březová oddalona od Pszowa o ok. 300km. By tam dotrzeć grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami już o godzinie 4.15 stawiła się na zbiórce, by o 4.30 ruszyć w kilkugodzinną trasę po drodze zabierając rówieśników z Horni Benesova. Po dotarciu na miejsce instruktorzy wraz z opiekunami dokonali podziału uczestników na dwie grupy, każda z grup miała inny program zajęć każdego dnia.

DZIEŃ PIERWSZY

Jeszcze tego samego dnia, po obiedzie, oba zespoły udały się na pierwsze zajęcia. Czas upływał szybko. Podczas gdy jedna grupa miała skok w „nicość” druga zmagała się z 15 metrową ścianką - tutaj śmiało można powiedzieć że nasi gimnazjaliści górowali nad rówieśnikami z Czech. Wszyscy uczestnicy mogli także poskakać na trampolinie, a także poczuć się jak Robin Hood strzelając z łuku do tarczy. Zmęczeni podróżą i pierwszymi zajęciami, po kolacji wszyscy mogli trochę odetchnąć, dokończyć rozpakowywanie toreb i udać się na spoczynek, bo już następnego dnia śniadanie zaplanowano na 7.40.

DZIEŃ DRUGI

Dzień ten co całodniowa wyprawa w teren. Autokarem obie grupy ruszyły do miejsca, gdzie miały spędzić cały dzień – obiad i podwieczorek w terenie. Jak się później okazało była to okolica dużego zbiornika wodnego Dalešice, nad którym wybudowano most drogowy. Jedna grupa zajęcia miała „na”, druga „pod” mostem i jego okolicy – pierwsi mieli ekstremalny zjazd na linie pinonowo w dół z wysokości ok.30m, drudzy mogli popływać na dmuchanych pontonach po zbiorniku zwiedzając jego linię brzegową i okoliczne atrakcje. Po upływie określonego czasu nastąpiła zmiana grup. Zwieńczeniem całodniowego pobytu był bungee-running – pokonanie oporu liny i osiągnięcie jak najdłuższego dystansu. I tu znów nasi uczniowie lepiej radzili sobie z dość trudną i wyczerpującą konkurencją. Po powrocie czekała na wszystkich kolacja, po której uczestnicy mogli skorzystać z seansu filmowego lub poszaleć na dyskotece.

DZIEŃ TRZECI

Podczas dopołudniowych zajęć obie grupy mogły wykazać się swą sprawnością, zwinnością i siłą. Podczas gdy jedna grupa pokonywała tor w parku linowym na wysokości kilkunastu metrów, druga miała okazję rywalizować w parach na trasie „Iron Man” czyli pionowej wspinaczce po linach, oponach, deskach, siatkach itp. Po przerwie obiadowej kolejne atrakcyjne zajęcia – strzelanie z wiatrówek, rywalizacja w paintball, zjazd po linie z wieży do wody oraz „Rambo droga”. Wszystkie te zajęcia prowadzone były oczywiście z podziałem na grupy. Po kolacji młodzież mogła pograć w piłkę nożną bądź siatkówkę plażową.

DZIEŃ CZWARTY

Przedostatni dzień pobytu. Do południa obie grupy spędziły razem na zajęciach z kulą zorbing! Wielka, przezroczysta kula, kilkumetrowej wysokości rampa, pole o lekkim nachyleniu i śmiałkowie, którzy nie bali się ekstremalnych wrażeń i zdecydowali się na podróż w kuli. Coś, co jednych przeraziło, innym sprawiło wielką frajdę i na obiad większość udała się z pozytywnymi wrażeniami. Na podróż w kuli zdecydował się także jeden z opiekunów, a także burmistrz Horni Benesova, który tego dnia wraz z przedstawicielami miasta Pszowa przybyli do Brezovej. Tuż po obiedzie wszyscy uczestnicy obozu spotkali się z przedstawicielami obu miast. Po krótkich słowach wstępu wypowiedzianych przez starostę Horni Benesova i burmistrza Pszowa, każdy uczestnik otrzymał torbę z drobnymi gadżetami. Był także czas na podziękowania oraz podzielenie się wrażeniami z dotychczasowego pobytu. To nie koniec atrakcji tego dnia. Podczas zajęć popołudniowych grupy zamieniły się zajęciami z poprzedniego dnia. Był więc paintball i zjazd z wieży po linie do wody. Po kolacji znów był czas, by pograć w ulubioną grę zespołową lub po prostu odpocząć.

DZIEŃ PIĄTY – OSTATNI

Kiedy po śniadaniu każdy już rozpoczął pakowanie, instruktorzy przygotowali jeszcze kilka atrakcji. Najpierw obie grupy wyruszyły do lasu zagrać w leśnego golfa, by po powrocie jedni mogli przejść Rambo drogę, inni skorzystać jeszcze z możliwości poskakania na trampolinach. Zwieńczeniem i podsumowaniem całego pobytu było wspólne spotkanie wszystkich uczestników, podczas którego otrzymali ostatnie zadanie – wypełnić plakat „dobrymi” wspomnieniami z pobytu. Plakat ten zarówno nasi gimnazjaliści jak i ich czescy rówieśnicy otrzymali w prezencie na pamiątkę pobytu.

Ostatnim akcentem był obiad, po którym udaliśmy się do czekającego już autobusu. Pożegnanie z instruktorami, wspólne pamiątkowe zdjęcie i ... pora wracać. Mamy nadzieję, że nie był to ostatni tego typu wyjazd.

Te kilka fotek w tekście to tylko mały wycinek zbioru zdjęć wykonanych podczas całego pobytu. Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej szkolnej galerii, do której serdecznie zapraszamy.

Brezova- adrenalinowy obóz w Czechach - maj 2012 << powrót do wydarzeń >> Projekt i wykonanie: