Dzień Rodziny - 2014

Uczniowie uczęszczający na warsztaty teatralne, w ramach projektu unijnego „Kuźnia umysłu i ciała”, pod kierunkiem mgr Hanny Krzykały, przygotowali dla swoich najbliższych występ pełen ciepła, serdeczności i pozytywnych emocji. Chcieli tym samym pokazać jak ważna dla nich wszystkich jest rodzina. Młodzież zaśpiewała piosenki, które dotyczyły tego, co w życiu najważniejsze - miłości i poczucia bezpieczeństwa w domu rodzinnym. Podniosłymi słowami, wierszem i prozą, podziękowała Rodzicom za trud włożony w ich wychowanie. Prosiła też o dalszą wyrozumiałość i nieco pobłażliwości względem rozbrykanych nastolatków. To jedna z najbardziej wzruszających uroczystości w naszym Gimnazjum. Recytacja, życzenia, śpiew, taniec i scenki zdominowały popołudniowe spotkanie z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Tematyka występu spowodowała, że nie obyło się bez łez. Aby atmosfera była naprawdę bardzo rodzinna, w trakcie przedstawienia wszyscy przybyli goście zostali poczęstowani kawą i ciastem, a na zakończenie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną powstałą w oparciu o rodzinne zdjęcia przyniesione przez uczniów.

Drugą częścią obchodów Dnia Rodziny był występ szkolnego chórku pod opieką mgr Elwiry Banaś, który, jak zwykle, swoim śpiewem uświetnił tę podniosłą uroczystość.                 Mamy nadzieję, że tego typu przedsięwzięcie na stałe wpisze się w repertuar imprez szkolnych.

<< powrót do wydarzeń >> Projekt i wykonanie: