„Z nami zaplanuj swoją przyszłość…“
STRONA GŁÓWNA SZKOŁA KALENDARZ IMPREZ WYDARZENIA GALERIA ZDJĘĆ
Najlepsi z najlepszych Samorząd Uczniowski UCZEŃ Bezpieczny internet Plan lekcji Z kim współpracujemy? Projekty klas drugich W SZKOLE Pedagog / Psycholog Pogaduchy z gimpla Egzamin gimnazjalny Doradca zawodowy Pielęgniarka Zajęcia dodatkowe Projekty Nasze sukcesy Sport w szkole Rekrutacja 2016/2017 Filmoteka Archiwum Świetlica / Biblioteka eTwinning Podręczniki 2016/2017 Konsultacje/wywiadówki RODZIC Pedagogizacja Wychowawcy klas Rada Rodziców Kalendarz 2016/2017 NAUCZYCIEL MEN CKE OKE Jaworzno Awans zawodowy
SZKOŁA - lekcje

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12.45 - 13.30

7. 13.40 - 14.25

8. 14.30 - 15.15

SZKOŁA-KONTAKT

gimnazjum@pszow.pl

Tel 32 455 78 22

Wymiana pol-niem
Zajęcia unijne Bajki Obywatelskie STATYSTYKI Licznik odwiedzin TELEFONY ALARMOWE

999 - Pogotowie ratunkowe

998 - Straż pożarna

997 - Policja

112 - Ogólnoeuropejski telefon alarmowy


więcej >>>

NASZA
FILMOTEKA
Projekt i wykonanie:
mgr Zbigniew Sławacki
Copyright © 2012
Europejski Dzień Języków 2011

Tradycją naszego gimnazjum stał się organizowany co roku, na początku października „Dzień języków obcych”. Cieszył się on wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, bowiem jego scenariusz był bardzo urozmaicony. Klasy pierwsze w tym dniu, podczas akademii, prezentowały stroje wylosowanych krajów. Zwyciężyli uczniowie klasy Ie, którzy fenomenalnie wcielili się w mieszkańców Wielkiej Brytanii. Drugie miejsce zajęła klasa Ic - reprezentująca Niemcy, a trzecie Id - Grecję.

Oprócz konkursu na najlepsze przebranie nie zabrakło też innych atrakcji. Uczniowie klas drugich mieli za zadanie namalować plakat promujący naukę języków obcych. Największą inwencją twórczą wykazały się Danuta Kot i Patrycja Czekała, drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: Anna Glenc i Daria Glenc. Wszystkie uczennice reprezentowały klasę IIe. Klasy trzecie zmagały się z dyktandem w języku angielskim, miały też do opracowania mini – słownik wyrazów obcych. W dyktandzie nie mieli sobie równych Jakub Witych i Zbigniew Kowol z klasy IIId, natomiast najlepszy słownik opracowały: Karolina Brzezinka, Monika Damiec i Agnieszka Jurochnik z klasy IIIf.

Nie lada wyzwaniem był konkurs pt. „W jakim to języku?”. Polegał on na odgadnięciu czterdziestu dwóch języków, w których napisany był zwrot „Dzień dobry”. Największą poliglotką okazała się Wioletta Soborak z klasy IIIb. językowym towarzyszyły występy artystyczne. Scenki w języku niemieckim i angielskim przedstawiły uczennice pod kierunkiem nauczycieli języków obcych. Nie zabrakło też oprawy muzycznej. W języku angielskim zaśpiewała Aleksandra Friedrich – laureatka II miejsca w konkursie piosenki „Sing Along”. Z wielkim aplauzem przyjęto występ zespołu „THE SHOOTERS”, w składzie: Aleksander Sosna, Damian Krzykała, Łukasz Paczos i Krzysztof Pośpiech, którzy wykonali kilka utworów z klasyki muzyki rockowej. Dzień języków obcych w szkole jest doskonałą okazją do bliższego poznania kultury i tradycji krajów europejskich, a jednocześnie wspaniałą zabawą dla gimnazjalistów.

<< powrót do wydarzeń >>