Na wstępie przedstawiono wyniki ogłoszonego wcześniej konkursu na plakat promujący naukę języków obcych. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali Dominika Pindor i Sandra Salich z klasy Ic oraz Marta Ferdyan i Weronika Krakowczyk z klasy Ib. W trakcie samej akademii uczniowie również wykazywali się umiejętnością pokonywania przeciwnika, wygrywając następujące konkursy:

-> konkurs na najlepsze przebranie:

I miejsce      klasa Ia: Wielka Brytania

II miejsce     klasa Ic: Francja

III miejsce    klasa Ib: Niemcy

Zwycięzcy tego konkursu zasługują na brawa za wzorową organizację: korony, fantastyczne stroje, filiżaneczki i nawet prawdziwą....herbatę (ciekawe, czy przywieziona z Anglii?) !

-> konkurs na najlepszą scenkę dotyczącą określonego kraju:  wyróżnienie dla klasy Ic - Francja (jury przyznało, że było pod wrażeniem francuskiego ślimaka).

Test Językowy:

I miejsce      Jakub Pośpiech

II miejsce      Tomasz Stus

III miejsce      Bartosz Śliwa

-> konkurs na rozpoznanie języków w piosence „Panie Janie”- nagroda dla Daniela Banasika z klasy Ie, który śpiewająco odpowiedział na pytania pani prowadzącej

-> konkurs  na najlepiej kibicującą i zachowującą się podczas akademii klasę: zwyciężyła klasa Ia

-> i wreszcie konkurs „1 z 5” – tutaj reprezentanci klas I zacięcie odpowiadali na trudne pytania dotyczące języków

i innych krajów. Uczniowie walczyli z taką determinacją, że jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników tego konkursu.

Zwycięzcy konkursów otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz GRATULUJEMY! Dziękujemy też wszystkim uczniom oraz nauczycielom, szczególnie wychowawcom klas I, którzy zaangażowali się w realizację wyznaczonych zadań! Na uznanie zasługują też uczniowie innych klas, którzy pomagali w jej zorganizowaniu.

Więcej zdjęć można zobaczyć w naszej szkolnej galerii.

Dzień Języków Obcych - wrzesień 2012 << powrót do wydarzeń >> Projekt i wykonanie: