Europejski Dzień Języków Obcych 2014

Jak co roku uczniowie klas pierwszych spotkali się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w obchodach Europejskiego Dnia Języków, które mają na celu promowanie nauki języków obcych oraz uczczenie europejskiej różnorodności językowej.

Tydzień przed dniem obchodów na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się plakaty prezentujące różne ciekawostki językowe takie jak: dlaczego warto uczyć się języków obcych, jakie są skuteczne metody uczenia się języków oraz dane statystyczne ukazujące znajomość języków obcych, co pozwoliło wprowadzić uczniów w klimat czekającej ich uroczystości.

W dniu uroczystości uczniowie mieli za zadanie przygotować strój symbolizujący przydzielony im wcześniej kraj europejski. Zwyciężyła klasa: Ic reprezentująca Niemcy.

W trakcie spotkania na pierwszoklasistów czekało wiele atrakcji, tj.: filmiki pokazujące zawiłości językowe, kabaret w języku niemieckim, piosenki w wykonaniu uczennic klas drugich. Uczniom uzmysłowiono jakie korzyści płyną z nauki języków obcych. Rozwiązano również ogłoszone wcześniej konkursy.

Justyna Adamczyk i Monika Kobierska z klasy I c wykonały najładniejszy plakat promujący naukę języków obcych, a Wiktoria Nabrdalik z klasy I a zwyciężyła w konkursie „I love you” ( należało odgadnąć w jakich językach zapisany został zwrot „kocham cię”).  Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodycze. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Dziękujemy uczniom oraz wychowawcom klas I za zaangażowanie się w realizację wyznaczonych zadań.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii.

<< powrót do wydarzeń >> Projekt i wykonanie: