Dzień Ziemi w naszej szkole - kwiecień 2016

Jak co roku w Gimnazjum w Pszowie obchodzony był Tydzień Ziemi. Ogłoszone zostały następujące konkursy i imprezy:

Rajd rowerowy dla szkół podstawowych z Miasta Pszowa połączony z konkursem ekologicznym oraz promocją ścieżki rowerowej w mieście.

Ponadto w Gimnazjum odbyły się:

Konkurs na transparent z hasłem ekologicznym

Konkurs „1 z 10” o tematyce ekologicznej

Konkurs na przebranie o tematyce ekologicznej dla klas I

Dnia 28 kwietnia uczniowie klas I uczestniczyli w przemarszu z transparentami na rynek naszego miasta, aby zwrócić uwagę mieszkańcom Pszowa na problem zanieczyszczenia środowiska. Konkursy organizowane w szkole oraz przemarsz miały przybliżyć uczniom naszego Gimnazjum cel ochrony najbliższego środowiska.

W tym dniu odbył się również happening pod hasłem „Fajne dzieci nie jedzą śmieci. O ekologię dbają owoce i warzywa jadają”. Każda klasa przygotowała pyszne, zdrowe przekąski. Klasy pierwsze wykonały koreczki owocowe. Klasy drugie koreczki warzywne. Najstarsi uczniowie naszej szkoły przygotowali pyszne kanapki oraz musy i koktajle owocowe. Na każdej przerwie młodzież częstowała się przygotowanymi przystawkami. Na koniec dnia wszyscy uczniowie wyszli na boisko szkolne, gdzie utworzyliśmy serce w centrum którego ułożyliśmy hasło happeningu.

Uroczyste zakończenie obchodów Tygodnia Ziemi połączone z wręczeniem nagród wyróżnionym klasom i uczniom odbyło się podczas apelu szkolnego.

Nagrodzeni uczniowie:

 Konkurs klas I na przebranie związane z Dniem Ziemi:

I miejsce zajęła klasa I d

 Konkurs na transparent z hasłem ekologicznym:

I miejsce: Syrnik Nikola kl. Ia

Krakowczyk Kamila kl. Ia