Festyn w Gimnazjum - 2014

Tradycji stało się zadość! Festyn gimnazjalny w ostatnią majową sobotę przywitał nas niezłą pogodą i niezwykłym poruszeniem w szkole. Tym razem z powodu budowy boiska, organizowaliśmy wszystkie atrakcje w murach naszego gimnazjum. Na początek o 9.00 klasy II i I zajmowały się prezentacją i obserwowaniem projektów uczniowskich. Klasy III w tym czasie prowadziły rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej. Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym punktem programu był Szkolny „Mam Talent”, który jednogłośnie wygrała uczennica klasy I Julia Kruszyńska, dziewczyna o wspaniałym głosie! Kolejka rodem z lat 80-tych ustawiła się po losy loterii fantowej, a chętnych było tak wielu, że trzeba było losy reglamentować. Nic dziwnego, bo wygrać mogliśmy tablety i inne ciekawe nagrody. Niezwykłą atrakcją były zajęcia przygotowane przez uczennice Liceum plastycznego oraz przez młode fryzjerki z ZSZ w Pszowie, pod opieką p. Blandyny Porąbki. Warto dodać, że w czasie całego festynu mogliśmy się raczyć doskonałymi wypiekami, za które serdecznie dziękujemy rodzicom oraz daniami na ciepło przygotowywanymi przez mamy w naszej kuchni. Wszyscy doskonale się bawiliśmy w to sobotnie przedpołudnie!

Dzień Prezentacji Projektu (31.05.2014r.)

Sale przygotowane, komputery odpalone, wystawy poukładane, stroje dopasowane, zaproszenia już dawno w rękach rodziców- nic tylko zaczynać prezentacje! O 9.15 uczniowie klas I oraz liczni rodzice uczniów klas II ruszyli do wyznaczonych klas, aby zobaczyć, jak pracowali w projektach nasi gimnazjaliści, uczniowie klas II. Aż 13 różnych tematów, klika najbardziej fantazyjnych sposobów prezentacji, cztery miesiące pracy i… tylko 20 minut na przedstawienie rezultatów. Podczas gdy w jednej sali odbywał się „poranek autorski” z twórcą piszącym teksty gwarą, w innej sali lekcyjnej odbywał się pokaz jednej rundy walki  pięściarzy, a jeszcze gdzie indziej wyświetlano film inspirowany twórczością Sapkowskiego. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji tego dnia, ale wystarczy powiedzieć, że co roku prezentacje są ciekawsze, bardziej porywające, po prostu świetne. Brawo! My, nauczyciele gimnazjum i rodzice jesteśmy naprawdę dumni z naszych uczniów! Tak trzymać! (zajrzyjcie do naszej galerii)