Majowy weekend upływający pod znakiem nagłego spadku temperatury, porywistego wiatru i rzęsistego deszczu może oznaczać tylko jedno: festyn szkolny. Tegoroczny odbył się 28 maja i tradycyjnie – już po raz jedenasty - zorganizowała go Rada Rodziców.

Mimo niesprzyjającej aury każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież zebraną w sali gimnastycznej skutecznie rozgrzewał zespół Black Dumplings, emocje jednak sięgnęły zenitu, kiedy rozpoczęła się szkolna edycja programu „Mam talent”. Ile trzeba odwagi, by zaprezentować swoje umiejętności przed kolegami, wiedzą tylko ci, którzy kiedyś tego spróbowali. Popisom zawodników przyglądało się jury w składzie: Małgorzata Foremniak, Agnieszka Chylińska i Kuba Wojewódzki (w tych rolach wystąpiły panie: Anna Brzęczek, Agnieszka Nakonieczna i Katarzyna Popardowska). Czego tu nie było: układanie na czas kostki Rubika, opróżnianie - również na czas – butelki napoju, przede wszystkim zaś popisy taneczne, wokalne i instrumentalne. Wspólnymi siłami jury i publiczności wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Nina Polczyk, Arkadiusz Ryszka, Aleksandra Kałuża z Magdą Polok

II miejsce: Kamila Widenka z Aleksandrą Friedrich

III miejsce: Zuzanna Cuber

Tego dnia uczniowie klas drugich prezentowali efekty prac nad projektami edukacyjnymi, którymi zajmowali się od kilku miesięcy. Tematyka była bardzo różnorodna:

Zdrowe odżywianie

Patroni naszych ulic

Wpływ pestycydów na środowisko naturalne

Bogowie i planety

Co czyni Szkocję Szkocją?

Projekt wolontariusz.

Miłośnicy kina skupili się w salach multimedialnych, w których odbywały się seanse filmowe; zainteresowani mogli wybierać między hitami, horrorami i filmami dokumentalnymi. Oczywiście największą liczbę wielbicieli przyciągnęły filmy grozy.

Organizatorzy zadbali również o coś dla ciała: swoje umiejętności fryzjerskie zaprezentowały uczennice ZSP w Pszowie, zaś podniebienia kusił bogaty wybór domowej roboty ciast i pysznych sałatek.

Gwoździem programu była jak co roku loteria fantowa i jej główna nagroda - rower górski.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie imprezy oraz sponsorom.

Szkolny festyn - Dzień Sportu 2011 << powrót do wydarzeń >> Projekt i wykonanie: