Wypoczynek na nartach - Karlov 2013

Dla 10 gimnazjalistów z Pszowa tydzień od 12 do 19 stycznia okazał się jednym z przyjemniejszych w tym roku. Na zaproszenie zaprzyjaźnionej z naszym miastem gminy Horni Benesov i szkoły pojechali oni pod opieką nauczycieli na wypoczynek i trening narciarski do Karlova pod Pradziadem. Cały pobyt oraz karnety na narty uczniowie mieli ufundowane przez naszych czeskich przyjaciół. Warto dodać, że i w czasie letnich miesięcy zapraszają oni naszych uczniów na obozy sportowe.

Podczas naszego pobytu nie tylko mieliśmy okazję poszusować po wspaniale przygotowanej trasie, doskonalić nasze narciarskie umiejętności pod okiem trenerów w trzech grupach zaawansowania, ale także doskonale bawić się w różnego rodzaju konkurencjach w czasie wieczornych spotkań oraz odpoczywać po męczących 4-godzinnych treningach na niedalekim basenie.

Na czas całego obozu uczniowie polscy i czescy podzieleni zostali na rywalizujące drużyny i zdobywali punkty , rozwiązując skomplikowane zagadki (czasem po czesku), układając  lub tłumacząc hasła i wierszyki, śpiewając, tańcząc i wykazując się nieraz doskonałą fantazją. Na koniec na zwycięską drużynę czekał wspaniały marcepanowy tort w kształcie olbrzymiego orzecha laskowego, bo… rywalizacja przebiegała pod hasłem: „Epoka lodowcowa”.

Nasi uczniowie dali się poznać jako koleżeńscy, zdyscyplinowani i zgrani. Wyjechaliśmy z Karlova we wspaniałych nastrojach, wdzięczni za ten doskonale zorganizowany tydzień i mamy nadzieję, że jeszcze wiele podobnych spotkań przed naszymi uczniami. Dziękujemy!

W naszej galerii znaleźć możecie obszerną fotorelację z wyjazdu.

<< powrót do wydarzeń >> Projekt i wykonanie: