Świąteczne odwiedziny gimnazjalistów w Czechach

7 grudnia, tuż przez świętami, grupa naszych gimnazjalistów została zaproszona przez młodzież z zaprzyjaźnionego, partnerskiego Horní Benešova na miejski kiermasz świąteczny połączony z poznawaniem miasta i warsztatami świątecznymi. Czekał nas dzień pełen wrażeń!Wysiedliśmy na maleńkim ale malowniczym rynku, wokół którego już od rana rozstawiały się stragany z regionalnymi specjałami. Ponieważ ranek był mroźny, szybko zakwaterowano nas w przytulnej sali magistratu. Powitał nas starosta miasta Michal Blażek, wręczając każdemu pamiątkową bombkę z jego imieniem. Potem ruszyliśmy na warsztaty układania stroików świątecznych, ubraliśmy naszą własną choinkę, tworząc ozdoby z origami i nauczyliśmy się robić piękne pudełeczka na prezenty.

Ciekawym i emocjonującym momentem był bieg po karpia. Z dumą oznajmiamy, że nasze dziewczęta zajęły I i III miejsce. Także chłopakom powiodło się i zwyciężyli. W nagrodę zwycięzcy otrzymali po żywym karpiu na wigilijny stół!

Po obiedzie nadszedł czas na zwiedzenie niewielkiego Benesova. Nasza młodzież z ciekawością obejrzała szkołę i z zazdrością spoglądała na wspaniałe lodowisko, stadion i kręgielnię, na której bawiliśmy się ponad godzinę.

Ukoronowaniem dnia był doskonały występ naszego zespołu wokalnego pod kierunkiem p. Elwiry Banaś podczas koncertu kolęd wieczorem na rynku miasta.

Nasza wyprawa zakończyła się urokliwym pokazem sztucznych ogni oraz puszczaniem zapalonych lampionów z życzeniami w gwiaździste niebo. Mamy jedno życzenie - chcielibyśmy znowu tu wrócić! Dziękujemy za zaproszenie.

<< strona główna >>