Marysia jurorem festiwalu filmów w Poznaniu!

Marysia Banout, uczennica z klasy Ia naszego gimnazjum, została członkiem dziecięcego jury 32. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! Nie było to jednak proste zadanie i dlatego tym bardziej cieszymy się z jej sukcesu.

Kandydaci na jurorów musieli nakręcić własną prezentację, film, w którym pokazaliby siebie, a także przekonali organizatorów festiwalu o tym, że najlepiej ocenią i nagrodzą prezentowane na przeglądzie dzieła filmowe z całego świata.

Marysia bez trudu pokonała konkurentów z całej Polski, a jej zwycięski klip możecie zobaczyć poniżej. Dodamy tylko, że od pomysłu, przez realizację i montaż Marysia wykonała swoje dzieło samodzielnie. Zadaniem opiekunów było jedynie wysłać jej pracę i trzymać mocno kciuki!

Teraz Mary pojedzie na 8 dni do Poznania, aby całymi godzinami mierzyć się z filmami, animacjami dla młodego widza i to ona, w zespole z innymi członkami dziecięcego jury, wybierze filmy, które otrzymają nagrody festiwalowe. Trudno nawet wyrazić jak bardzo jesteśmy z niej dumni. Jeszcze raz GRATULACJE! …i dobrej zabawy.

„Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! swoimi korzeniami sięga lat 60. Początkowo wyłącznie krajowy, w połowie lat 90. przeszedł gruntowną przemianę i stał się pierwszorzędną imprezą na poziomie europejskim. Festiwal Ale Kino! przedstawia filmy z całego świata, reprezentujące bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży. Ale Kino! to wielka filmowa przygoda, podróż poprzez wszystkie szerokości geograficzne i gatunki filmowe. W Festiwalu Ale Kino! uczestniczą twórcy i producenci filmowi, przedstawiciele środowisk edukacyjnych i filmowych z całego świata. Tradycją Festiwalu są spotkania widzów z młodymi aktorami, występującymi w festiwalowych filmach.”

Zapraszamy do lektury! - czytaj