Matematyczne sukcesy naszych uczniów

W gimnazjum w Pszowie nie brakuje talentów matematycznych oraz dobrych warunków i atmosfery do ich rozwijania. Świadczy o tym liczna grupa uczniów biorących udział w różnorodnych konkursach. Zwłaszcza bieżący rok szkolny obfituje w osiągnięcia matematyczne naszych uczniów.

13 maja 2015r. uczniowie naszego gimnazjum odnieśli spory sukces w stojącym na bardzo wysokim poziomie XV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Cyferka”zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śl. oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.  Mateusz Balawajder (IIe) oraz Marcin Łukasik (IId) zajęli w nim ex aequo trzecie miejsce (choć z drugim wynikiem).

Odnieśliśmy w tym roku znaczne sukcesy także w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2015”- dyplom bardzo dobry uzyskał Mateusz Balawajder (IIe), który zajął pierwsze miejsce w powiecie wodzisławskim i trzecie w regionie katowickim, zaś wyróżnienia otrzymali Wojciech Szmelich (Ib) oraz Marcin Łukasik (IId).

Aż pięcioro uczniów zakwalifikowało się do rejonowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki: Jakub Pośpiech i  Marek Dziwisz z klasy IIIa , Paulina Elsner z klasy IIIb,  Mateusz Balawajder z klasy IIe i Marcin Łukasik z klasy IId. Warto zauważyć, że w tym gronie znaleźli się dwaj drugoklasiści.

Grupa uczniów klas trzecich i drugich uczestniczyła w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów. Do zawodów II stopnia zakwalifikowała się i godnie reprezentowała nas w Bielsku – Białej Kinga Juraszek z klasy IIIa.

Trzy razy w ciągu roku szkolnego braliśmy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus z matematyki i w każdej sesji uczniowie naszej szkoły uzyskiwali tytuły laureatów. W sesji jesiennej: Kinga Juraszek (IIIa)  i Marcin Łukasik (IId), w sesji zimowej –  ponownie Marcin Łukasik oraz w sesji wiosennej: Marcin Łukasik (IId), Mateusz Balawajder (IIe), Kinga Juraszek (IIIa), Żaneta Cuber (IIIa) i Jakub Pośpiech (IIIa).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.