„Z nami zaplanuj swoją przyszłość…“
STRONA GŁÓWNA SZKOŁA KALENDARZ IMPREZ WYDARZENIA GALERIA ZDJĘĆ
Najlepsi z najlepszych Samorząd Uczniowski UCZEŃ Bezpieczny internet Plan lekcji Z kim współpracujemy? Projekty klas drugich W SZKOLE Pedagog / Psycholog Pogaduchy z gimpla Egzamin gimnazjalny Doradca zawodowy Pielęgniarka Zajęcia dodatkowe Projekty Nasze sukcesy Sport w szkole Rekrutacja 2016/2017 Filmoteka Archiwum Świetlica / Biblioteka eTwinning Podręczniki 2016/2017 Konsultacje/wywiadówki RODZIC Pedagogizacja Wychowawcy klas Rada Rodziców Kalendarz 2016/2017 NAUCZYCIEL MEN CKE OKE Jaworzno Awans zawodowy
SZKOŁA - lekcje

1. 8.00 - 8.45

2. 8.55 - 9.40

3. 9.50 - 10.35

4. 10.45 - 11.30

5. 11.45 - 12.30

6. 12.45 - 13.30

7. 13.40 - 14.25

8. 14.30 - 15.15

SZKOŁA-KONTAKT

gimnazjum@pszow.pl

Tel 32 455 78 22

Wymiana pol-niem
Zajęcia unijne Bajki Obywatelskie STATYSTYKI Licznik odwiedzin TELEFONY ALARMOWE

999 - Pogotowie ratunkowe

998 - Straż pożarna

997 - Policja

112 - Ogólnoeuropejski telefon alarmowy


więcej >>>

NASZA
FILMOTEKA
Patriotyczna gra miejska dla pszowskich przedszkolaków 2016

Już za kilka dni będziemy świętowali kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. W tym czasie szczególnie dużo będzie się mówiło o patriotyzmie i miłości do ojczyzny. Uczniowie Gimnazjum w Pszowie wpadli na pomysł, aby zaszczepić tę ideę już u najmłodszych dzieci. W związku z tym, 26 kwietnia w pszowskim MOK-u, postanowili przygotować przedsięwzięcie, które  przybliży najmłodszym historię miasta. W końcu, żeby być dobrym obywatelem, należy najpierw znać historię swojej małej ojczyzny.

Dzięki grze pięcio i sześciolatki z pszowskich przedszkoli miały okazję poznać legendę o tym, skąd wzięła się nazwa Pszów. Poprzez zabawę dowiedziały się, jak wyglądało życie na naszych terenach w zamierzchłych czasach. Gimnazjaliści wcielili się w role postaci z tamtych lat. Głównym bohaterem był pan Pskow – legendarny założyciel grodu. Duże wrażenie na dzieciach wywarło przenikanie się dwóch płaszczyzn – realnej i filmowej. Były zdziwione i zachwycone pojawieniem się wśród nich postaci filmowych, które zaprosiły ich do  wspólnej gry. Przedszkolaki pokonywały kolejne stacje, na których musiały między innymi: pomóc rolnikowi w sadzeniu roślin, rybakowi w łowieniu ryb, gospodyni w zaparzeniu ziółek, szwaczce w projektowaniu strojów, ekspedientce w segregowaniu owoców i warzyw, górnikowi w wybieraniu się do pracy. Posługiwały się przy tym narzędziami z pradawnych lat.  Następnie układały puzzle przedstawiające najważniejsze miejsca w Pszowie. Na zakończenie na makiecie obrazującej nasze miasto, ustawiały pasujące do siebie elementy. Po tych wyczerpujących zmaganiach dzieci zasłużyły na małe co nieco, czyli porcję popcornu. Organizatorki: Hanna Krzykała, Katarzyna Hawel i Justyna Kicka zadbały również o to, aby dzieci pamiętały zawsze o bezpiecznym poruszaniu się po drodze i wręczyły im kolorowe odblaski. Uśmiech na ustach przedszkolaków świadczył o tym, iż były bardzo zadowolone. Potwierdziły one chęć przybycia na trzecią edycję gry miejskiej - już za rok.


Więcej zdjęć w naszej galerii - zapraszamy :-)

Projekt i wykonanie:
mgr Zbigniew Sławacki
Copyright © 2012