1 czerwca z okazji Dnia Dziecka zorganizowano pierwszy szkolny piknik. Miały być kosze pełne różności, koce, słońce, zabawa, muzyka, konkurencje sportowe… Na przeszkodzie realizacji tych planów tradycyjnie stanęła pogoda. Od rana wszyscy z niepokojem wpatrywali się w niebo: drobny deszcz błyskawicznie zmienił się w prawdziwą ulewę i choć nie trwała ona długo, wystarczyła, by zniweczyć plany piknikowania na szkolnym boisku. Wcielono zatem w życie plan awaryjny: uczniowie - pod okiem swoich wychowawców - zorganizowali pikniki klasowe. Były więc: kosze pełne różności, koce, zabawa, muzyka i rambit sportowy prowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Jednym z głównych punktów imprezy miał być wybór najpiękniej przystrojonego kosza. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali wizyty członków jury, gdyż oficjalna degustacja przygotowanych smakołyków mogła rozpocząć się dopiero po przyznaniu punktów.

Trzeba przyznać, że choć komisja nie miała łatwego zadania, liderzy wyłonili się bardzo szybko: pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasy IIc oraz Ic. Członków jury urzekły nie tylko walory estetyczne koszy, ale i radosny, prawdziwie piknikowy nastrój panujący w salach zwycięzców. Drugie miejsce zajęły klasy: IId, IIIe, Ie, zaś trzecie przypadło Ib i IIIc. Wyróżniono też starania uczniów klas II b, II f, II e i III a. Tylko trzy zespoły: I a, II a oraz III b nie poczuły ducha wspólnej zabawy i nie przystąpiły do koszykowej rywalizacji.

Piknik szkolny Projekt i wykonanie: