Beyetim Taye - wolontariusz z Etiopii - wrzesień 2016

W naszej szkole staramy się zainteresować uczniów językami obcymi oraz kulturą innych krajów. Podejmujemy próby stworzenia im możliwości dodatkowego poszerzania wiedzy i umiejętności oraz sprawdzenia się.

6 września do naszej szkoły przyjechał Beyetim Taye - wolontariusz z Etiopii. Nasz gość jest absolwentem wydziału urbanistyki w swoim kraju, a w Polsce prowadzi zajęcia z uczniami w ramach projektu organizacji studenckiej AIESEC, która realizuje program praktyk i wolontariatów z różnymi organizacjami studenckimi na całym świecie. Ideą projektu jest szerzenie wiedzy na temat innych krajów, budzenie tolerancji, zrozumienia międzykulturowego oraz aktywny rozwój umiejętności językowych wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, a wszystko to w połączeniu z rozrywką i aktywnymi formami pracy. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Dzięki prezentacjom multimedialnym, Beyetim przybliżył naszym uczniom historię, geografię, kulturę i tradycje swojego kraju. Uczniowie z wielkim entuzjazmem przyjęli gościa, a prezentacje przygotowane przez niego cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na koniec zajęć był jeszcze czas na zadawanie pytań i pamiątkowe zdjęcia. Po tego typu zajęciach wszyscy jednogłośnie i z wielkim entuzjazmem zadeklarowali chęć udziału w kolejnych tego typu projektach.