Najlepsi z najlepszych Samorząd Uczniowski UCZEŃ Bezpieczny internet Plan lekcji Z kim współpracujemy? Projekty klas drugich W SZKOLE Pedagog / Psycholog Pogaduchy z gimpla Egzamin gimnazjalny Doradca zawodowy Pielęgniarka Zajęcia dodatkowe Projekty Nasze sukcesy Sport w szkole Rekrutacja 2017/2018 Filmoteka Archiwum Świetlica / Biblioteka eTwinning Podręczniki 2016/2017 Konsultacje/wywiadówki RODZIC Pedagogizacja Wychowawcy klas Rada Rodziców Kalendarz 2016/2017 NAUCZYCIEL MEN CKE OKE Jaworzno Awans zawodowy

Wymiana pol-niem 2014

Z kim współpracujemy?…

We wrześniu 2011r gimnazjum w Pszowie nawiązało współpracę z II Liceum Ogólnokształcącym im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śl., której celem jest rozwijanie zainteresowań przedmiotami ścisłymi, a tym samym osiąganie wyższej jakości kształcenia w zakresie tych przedmiotów.

W związku z tym w pszowskim gimnazjum utworzona została grupa uczniów pragnących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności z matematyki, fizyki i chemii. Gimnazjaliści w ramach programu współpracy wzięli udział w wykładzie i zajęciach warsztatowych z fizyki zorganizowanych na terenie LO. Uczniowie otrzymali pomoce naukowe i podręczniki. Planowany jest udział w podobnych zajęciach w grudniu, tym razem z chemii. Młodzież gimnazjalna została zaproszona również do udziału w konkursach powiatowych organizowanych przez II LO w związku z upamiętnieniem setnej rocznicy przyznania Skłodowskiej – Curie Nagrody Nobla. Oferta edukacyjna, jaką skierowało do pszowskich gimnazjalistów II LO jest z pewnością interesująca. Pozwala uczniom w ciekawy sposób wzbogacić wiedzę, poszerzyć horyzonty, a tym samym stać się w przyszłości bardziej atrakcyjnym na rynku pracy.

Rok szkolny 2012/2013 to kolejny nowy rozdział w naszej szkole. Powstały klasy na wzór klas profilowanych w szkołach ponadgimnazjalnych. Jedną z takich klas jest klasa o zwiększonej ilości godzin wychowania fizycznego z ukierunkowaniem na dwie dyscypliny sportu: chłopcy - piłka nożna, dziewczyny - siatkówka. Powstanie takiej klasy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom rozwoju uczniów w tych właśnie dyscyplinach. Górnik Pszów oraz siatkarski, żeński klub Zorza Wodzisław Śląski to kluby, z którymi nasza szkoła ma kontakt, przez co bardziej uzdolnieni uczniowie mają szansę na podnoszenie w nich swych umiejętności o ile trenerzy klubów uznają to za stosowne.